Classmate Profiles

     Contains profile information: 133
     Profile contains photos: 40
     In Memory: 34
     Contains "In Memory" entry: 26
     Military Service: 8
   Restricted to Classmates only

  

Show by:    A-Z    Last Updated: 133    Newest Members: 131    Latest Comments: 62  


Beverly (Lynn) Adams   
John Adams   
Rick Adams   
Marilyn Adan
Lewis Anderson
Franklin Armour  
Julia Barker (Merrill)
Marian Bass (Marian Bass)  
Thomas Michael Beam
Ruby Bebee
William Bentley  
Jeffery Berchenko
Michael Richard Bernard
Sherry Bethea (Abrams)   
Anne Bierend (Newell)   
Mary Boling
Willie Bonds
Richard Boone   
Harold (Steve) Born
Marian Bou Eid (Bartholomew)    
Larry Boyter
James Bradley
Jeff Braun   
Martha Brewer (Jewett)
Lynn M Bridges
Sam Bromberg   
Linda Brown (McCrary)
Thelma Brown   
Cathy Bruin (Archibald)    
Debra Bunkin
Deborah Burton   
Frances (Gayle ) Bush (Holcomb)
John Buttrey
Harold Cagle  
Rosa Camacho
Catherine Campbell (Straub)   
John Campbell  
Linda Caraway   
Joyce Carter   
Linda Chellew
Cathy Clark (Hardcastle)
Annette Cohen (Pallowick)
Candice Cohen (Gulden)   
Carla Cohen  
Steve N. Cohen    
Susan Cohen (Greenhouse)
Thomas Eugene Conner
Cheryl Cowan
Soundra Cowart
John Craig
David Crews
Mattie Crittenden   
Martha Cuesta
Maria de Los Angeles (Soto)
Lisa Deadmore (Sipp)    
Larry Deason
Marcia Diskin
Brian Drake
Vivienne Drakes (McKinney)   
Miriam Dupree (Palmer)  
Christopher Eavenson
Elizabeth Edmonds
Lawrence Edwardes
Catherine (Cathy) Ellis   
Sharon Entin (Roth)   
Sharon Eselhorst  
Jimmy Eubanks
Sara Evans (Gaddis)
John Fain
William Faulkner
Marshall Fay    
Harriet Feldman (Grossman)    
Diane Florence (Gravel)    
Stephanie Forbes
Kevin Fowler
Eddie Francis
Lilly Franco (Antebi)   
John Franklin
Peggy Freedman (Bressler)   
Amy Fulmer
Marlene Galanti (Kaliser)    
Wiley Galbreath   
Alina Garcia (Benedit)    
Larry Garner   
Jane Gear   
Ellen George
Margaret Gilleland (Thomas)   
Harvey Glickson  
Jean Godfrey
Martin Goldberg     
Ron Goldberg    
Richard (Joe) Golsan
James Green   
Robert (Julian) Gregory, Jr  
James Griffin, Jr   
Ernest Griner, Jr
Julian Grady Grubbs   
Larry Halpern  
Kathy E. Hammond (Lipton)    
Kathy S. Hammond (Munson)   
David Hansen    
Roy Harris   
Linda Henry (Snopes)  
Ellen J Herman (Stubbs)    
Mary (Cis) Hinkle   
Weems (Butch) Holland    
Terry Hopkins   
Myra Howard
William Hunkin
Fletcher Hunter
David Hutchins
Teri Janoulis (White)   
Celia Ellen Johnson
Adolyn Johnston
Lloyd Joiner
Josefina Juliao
Louie Kampouris    
Betsy Karp (Reisman)
Stephen William Kelley   
Janet Kinard (Pytelewski)
Ruth King (Warlick)   
Leigh Kirkland   
Joel Knox   
Stephen Koch    
Mike Kornegay
Harry Kramer  
Carolyn Kraut
Kenneth Kwan   
Meilan Lam
Irene Lambert   
R. Stephen (Steve) Lane   
Lois Lauderdale (Hopson)    
Janis Lavine   
Steven Leaf   
William LeFebre
Rick Lenny   
Thomas Liady III
Sharon Lindsey
MaryAnn Lines (Barnett)    
Marcia Lips (Asher)   
Betty Loo    
Betty June Lott
Frank Loudermilk   
Sandra Lummus (Williams)
Steven Wayne Lunsford
Dave Lyle   
Joseph Lynch
Teresa Malloway (Kennedy)  
Brenda Manning
Mike McAllister
David McClure
John McDay, Jr.
Yolanda Vernetia McDonald
Michael McDowell
Cynthia McGraw (Porter)
Wilford Lionel (Bill) McHugh
Martha McMahon (Wirtz)   
Sandra McWilliams (Smith)   
Polly Mease (Oliver)   
Bruce Melton
George Meyer  
Steve Michael
Marguerite Mitchell (Merlin)  
Isador Mitzner   
Lynn Mizell   
Nelly Cecilia Montalvo
Alexander Mundy
Ervin Murph
Emily Gail Nance
Linda Newman (Williams)
Joseph Anthony (Tony) Novak II   
Terry Nutt   
Francis O'Dell
"Sunny"Michael Ashley Ou…    
Katherine Palmer    
Paul Palmer  
Sybil Panter (Furr)   
Phillip Pasmanick     
Kathie Patrick (Carter)   
Livia Perez
Brian Perkins
Ann Perry (Serra)
Linda Perryman (Chadwick)   
Dorothy Peteet   
Rodney Phelps  
Eli Pinhas   
Rebecca Polk
Nicholas Polychrone
Tom Rafferty   
Sherry Reavis (McHugh)   
Linda Rechtman (Wolf)   
Warren (Jay) Rechtman   
Annette Rector (Samuels)    
Etta Reeves (Williams)
Mary Reeves (Smith)   
Sharon Jo (Sherry) Reeves   
Morris Richman
John Rivers
Linda Robbins (Nathan)  
Anita Roberts (Tate)    
Gary Roberts
Shai (Steve) Robkin    
Elaine Rosing (Korman)   
Elena Saporta  
Susan Schlittler (Schlittler)    
Ken Sears  
Terry Sharp (Brezinsky)  
Faith Shoemaker (Shiffert)   
Vicki Silberstein (Mitchell)   
Susie Silverboard (Kaufman)  
Sheldon Sims
Bobbie Smith
Patty Smith (Boyce)   
Rita Smith (Schenkman)   
Ernest Smith, Jr
Betty Solnik (Sunshine)  
Marianela Soto
Jeff Stallworth   
Richard Stanfield
Mike Stanford   
Timothy Steed   
Stanley Stein   
Nita Stubblebine Hardy (Bor…)    
Ronald Hugh Sumner
Gary Taratoot   
Patrick (Pat) Taylor    
Brenda Thomas (Lumpkin)
Dan Tidwell    
Steven Tinter   
Robert Toncray
John Veal, Jr
Charles Verrill
Jay Wagner    
Lona Walker (Fleming)
Peter Walker  
Raymond Swift Walton   
Sylvia Walton
Charles Watson, Jr
Jimmy Webb  
Carolyn Weinkle (Ferguson)   
Sandy Weinstein    
Betsey Weltner
Colleen Whalen
Billy Whatley   
Martha Whatley (Lankford)   
Donna Williams
Bruce Wilson
Mary Wilson
Marsha Wise (Vrono)   
Ed Wright  
Susan Wright (Hess)
Glenn Wrightson    
Donald Young
Nathan Zimmer
Elisa Zimmerman   
Marsha Zimmerman (Raxter)   

Guest Members

Adriana Amado (Ledon)    
Marijayne Armstrong (Nicholas Cla…)  
Sharon Atkinson (Math)
Martha Barnes (Math Dept. H…   
Leonora Baugham (English)
Alina Benedit
Gillian Bergamo (Class Of 1971)  
Debbie Berry (Howard)
Linda Bressette (Home Ecomonics)
Julia Brooke
Julia Brooke
Victoria Burton (Class Of 69)   
Jack Bush (Coach, Math)  
Eleanor Camarata (Distributive Educ…
Mary Ann Carl
Bill Chadwick (Teacher)
Joyce Chamblee (Science)
Harilee Cheshire (English)
Connie Clark
Elizabeth Clinkscales
John Clonts (Industrial Arts Dept. …
Barbara Cohen (English)
Lyn Deadmore (Class Of 1969)   
Roger Derthick (Principal)   
Roberta L. (Bobbie) DeWolfe   
Sgt. Doyle (Military)
Peggy Drayton (Home Ecomonics)
Lois Durling (Math)   
Phillip Fajardo  
Sam Falcon (Ind. Arts -Printing & …
Brenda Fetner (Science)
Pat Flanagan (Math)
Ellen George   
Helaine Gordon (Sugarman Class Of 1971)
Nancy Goudelock (English)
Bill Haithcock ((Social Studies)
A Hargrove (Smith)
Maj. Heretia (Military)
Joe Herndon (Class Of '69)   
Alfred Hildebrand (Dept. He…   
Charles Hinkle   
Rhonda Kahanow (Dubin Class Of '69)   
Charlotte Kelley (Arts Dept. Assist…
Fanny King (English)
Mrs. Kingdon (Aviation Courses)
Judy Kuniansky
Nancy Lackey (Math)
Eve Lowe (Business -Typing, Sh…  
Malcom MacGregor
Dooley Matthews (Social Studies)  
Ken McGraw (English)
Sgt. Maj. Meek (Military)
Harold B Miller (Vice Princ…   
Eileen Moon (Math)
Thomasine Mueller (Art Dept. Head)
Mary Neville (Science)
George Nikas   
Frank Noyes (Class Of 1969)   
Mariana O'Kelley (Social Studies)
William Overton (Science)
Suzanne Owensby (Science)
Anne Pendley (Business Dept. -Readi…
Ellen Ramsey (English)
Mary Reedy (Math)  
Paula Regison
Andrew Respess (Music)
Fred Rheney (Typing, Shorth…   
Dale Rivenbark (Typing, Shorthand, …
Lucy Rose (English)   
Ruth Sanders (Science Dept. Chairman)
David Saucier (Ind. Arts -Wood Wor…
Robert O. Seitz (Music Dept Chairman)
Leola Spears (Social Studies)
Marcia Standard (Math)   
Judith Taylor (Science) (Lancaster)
Tony Timms
Marion Triano (Music)
Rebecca Vollmer
Diana Wilburn (English)
William Willis (Math)   
Diane Wycherley (Business Dept. -R…
Paula Young (English)

To join this site click on your name above. If your name needs to be added please contact us.